پردرآمد ترین کسب و کارهای خانگی

امروزه بر خلاف گذشته که بسیاری از افراد به دنبال کارهای تمام وقت بودند، بیشتر افراد تمایل دارند تا در خانه کار کنند و یا حداقل نیمی از هفته را در خانه باشند.

طبق بررسی های انجام شده حداقل ۷۰ درصد مردم جهان یک روز در هفته و تقریبا ۵۳ درصد مردم دنیا نیمی از هفته را در خانه کار می کنند.

این آمار طی سال های اخیر به مرور افزایش یافته و تمایل افراد به دورکاری در حال افزایش است.

علاوه بر دورکاری بسیاری از افراد کسب و کارهای خودشان را راه اندازی کرده اند و با استفاده از ایده ها و علایق خود کسب درآمد می کنند.

 

مزایا و معایب کسب و کارهای خانگی

کار کردن در خانه مناسب همه ی افراد نیست و افرادی که قدرت مدیریت کردن زمان و منابع را ندارند معمولا نمی توانند کسب و کار خانگی موفقی را ایجاد و مدیریت کنند، اما به هرحال کسب و کارهای خانگی فوایدی نیز دارند.

فواید کسب و کارهای خانگی

 • این دسته از کسب و کار ها معمولا به هزینه راه اندازی اولیه و سرمایه زیادی احتیاج ندارند و در بسیاری از موارد حتی موظف به پرداخت مالیات نیز نیستند.
 • این کسب و کارها محدود به زمان و مکان نیستند و این امکان را دارند تا محصولات و خدمات خود را در هر نقطه ای از شهر یا کشور بفروشند و کسب و کار خود را گسترش دهند.
 • تعادل بیشتر بین کار و زندگی؛ برای مثال یک مادر می تواند همزمان هم در خانه کار کند و هم مواظب فرزندانش باشد.
 • گسترش کسب و کار خانگی کوچک به یک تجارت خانوادگی؛ افراد خانواده و حامیان صاحب کسب و کار می توانند در گسترش کسب و کار به یکدیگر کمک و به راحتی کسب درآمد کنند.

 

معایب کسب و کارهای خانگی

 • برخی از این کسب و کارها نیاز به فضایی برای مدیریت مشتریان و یا نگهداری کالاهای تولید شده و یا مواد اولیه خریداری شده دارند؛ به همین علت صاحبان کسب و کار باید بخشی از خانه را به این کار اختصاص دهند بدون اینکه در روند زندگی خود اختلال ایجاد کنند.
 • برخی از کسب و کارها برای راه اندازی و فعالیت نیاز به مجوزهای قانونی دارند؛ بنابراین باید مجوزها لازم برای فعالیت را بگیرند و فعالیت در خانه باعث نمی شود که به این مجوزها نیاز نداشته باشند.
 • برخی از کسب و کارهای خانگی به مرور زمان بزرگ می شوند و پس از مدتی نیاز به فضای بزرگ تر و نیروی کار بیشتری دارند.
 • کار کردن در خانه آزادی زیادی می دهد اما افراد اجتماعی که از کنار دیگران بودن لذت میبرند پس از مدتی از تنها بودن خسته می شوند.
ایده برای راه اندازی کسب و کار خانگی پردرآمد

ایده برای راه اندازی کسب و کار خانگی پردرآمد

 

 

ایده برای راه اندازی کسب و کار خانگی

راه ها و ایده های زیادی برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی وجود دارد که در ادامه تعدادی از آنها را معرفی می کنیم :

 

 1. اجناس را عمده خریداری کنید و بفروشید
 2. محصولات دست ساز خودتان را بفروشید
 3. فروشگاه اینترنتی مبتنی بر مدل دراپ شیپینگ راه اندازی کنید
 4. از تخصص خود استفاده کنید
 5. خدمات اختصاصی خود را تولید کنید
 6. مدل های تجارت الکترونیک موفق را امتحان کنید

 

دراپ شیپینگ چیست ؟

 

 

اجناس را عمده خریداری کنید و بفروشید

خرید وسایل و محصولات به صورت عمده و فروش آنها یکی از ساده ترین روش های تجارت و کسب درآمد است. بسیاری از افراد به شهرها و کشورهای دیگر سفر می کنند و محصولات مورد نیاز بازار محل زندگی خود را با قیمت پایین تر به صورت عمده خریداری می کنند و با فروش آنها به صورت خرده فروشی سود خوبی را کسب می کنند.

اما نکته قابل توجه در این دسته از کسب و کارها نحوه حمل و نقل محصولات و محل نگهداری آنها می باشد.

 

محصولات دست ساز خودتان را بفروشید

اگر به ساخت وسایل خاصی علاقه دارید و یا کسی را میشناسید که در ساخت وسایلی مهارت دارد میتوانید محصولات خود را تولید کنید و بفروشید.

این محصولات باید کیفیت قابل قبولی داشته باشند و در مرحله اول از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشند تا بتوانید مشتریان اولیه خود را جذب کنید.

نمونه ای از محصولات مناسب برای تولید در خانه :

 • جواهرات
 • وسایل هنری
 • غذا
 • پوشاک
 • زیورآلات آرایشی
 • شمع

 

لازم نیست این محصولات حتما تولید خودتان باشد و برای گسترش کسب و کار خود می توانید از افراد دیگری که مهارت تولید را دارند کمک بگیرید.

 

فروشگاه اینترنتی مبتنی بر مدل دراپ شیپینگ راه اندازی کنید

در دو مدل پیشنهادی قبلی محلی برای نگهداری کالاهای تولید شده مورد نیاز است اما در این مدل هیچ فضایی برای نگهداری کالا لازم نیست.

 

دراپ شیپینگ چیست؟

 

از تخصص خود برای راه اندازی کسب و کار خانگی استفاده کنید

فروش خدمات از فروش محصولات خیلی راحت تر است. اما در این مدل از کسب و کار افراد زمان خود را می فروشند به این معنی که هر فرد زمان محدودی دارد و در آن زمان می تواند خدمات خود را به طور محدودی در اختیار افراد قرار داده و کسب درآمد کند.

ایده های تجاری مبتنی بر ارائه خدمت :

 • تدریس
 • تمیز کردن خانه
 • نویسندگی
 • آموزش شخصی
 • بازاریابی
 • طراحی

 

خدمات اختصاصی خود را تولید کنید

همانطور که در مدل قبل گفته شد فروش خدمات به معنای فروش زمان، مهارت ها و انرژی شما می باشد و درآمد شغل های خدماتی معمولا ثابت هستند. اما با ارائه خدمات به صورت هدفمند می توانید درآمد بیشتری کسب کنید. برای مثال اگر شما در آموزش حرفه خاصی مهارت دارید می توانید با ضبط کردن ویدئو های آموزشی و یا نوشتن کتاب و جزوات بدون اینکه زمان خود را بفروشید درآمد داشته باشید.

 

مدل های تجارت الکترونیک موفق را امتحان کنید

برخی از افراد کسب و کار خود را راه اندازی می کنند ولی سرمایه لازم برای گسترش کسب و کار و یا حتی زنده نگه داشتند آن را ندارند. به این ترتیب می توانید به جای راه اندازی کسب و کار جدید، کسب و کار دیگری را از فردی که قدرت نگهداری آن را ندارد بخرید و یا با آنها شریک شوید.

 

کسب و کار خانگی مناسب خود را پیدا کنید

ایده های زیادی برای راه اندازی کسب و کارهای خانگی وجود دارد، اما نکته مهم و حائز اهمیت انتخاب کسب و کار مناسب است. به همین علت ابتدا منابع و سرمایه خود را بررسی و اهداف خود را مشخص کنید و ایده ای را انتخاب کنید که انگیزه ی لازم برای ادامه دادن آن و مبارزه با مشکلات را داشته باشید.

و در نهایت از افرادی که تجربه مشابهی دارند کمک بگیرید!

لطفا زیبال را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: