طراحی سایت چه فایده‌ای برای کسب و کار دارد؟

طبق آمار تقریبا ۴۰ درصد کسب و کار های کوچک سایت طراحی نمی‌کنند درصورتی که ۸۰ درصد افراد برای پیدا کردن کالا یا محصول مورد نیاز خود در اینترنت سرچ می‌کنند.

فرض کنید برای یک مسافرت کوتاه نیاز به هتل دارید و یا در سفر برای صرف غذا دنبال رستوران می‌گردید؛ اولین کاری که می‌کنید چیست؟ سرچ می‌کنید! هتل ها و رستوران های نزدیک خود را پیدا می‌کنید و حتی ممکن است نظر افراد را در مورد آنها بخوانید و بهترین هتل و رستوران را انتخاب کنید.

تقریبا ۹۷ درصد افراد برای پیدا کردن خدمت و یا محصول مورد نیاز خود، نظر سایر افراد و بازخوردهای ثبت شده در رابطه با کسب و کارها را می‌خوانند و تصمیم گیری می‌کنند.

بنابراین همه‌ی کسب و کارها فارغ از اندازه و حوزه فعالیت باید وب سایت داشته باشند و در شبکه های اجتماعی فعالیت کنند.

 

اگر کسب و کار شما در اینترنت حضور ندارد، پس به زودی از صحنه کسب و کار محو خواهد شد. بیل گیتس

 

اگر شما هم برای ارائه محصولات خود از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنید و یا فقط محصولات و خدمات خود را به صورت آفلاین و حضوری می‌فروشید و فکر می‌کنید نیازی به سایت برای معرفی شرکت ندارید؛ با ما همراه باشید.

 

چرا همه‌ ی کسب و کار های کوچک و بزرگ باید سایت طراحی کنند؟

همانطور که در بالا گفتیم بسیاری از افراد برای پیدا کردن کسب و کارهای مورد نیاز خود در اینترنت سرچ می‌کنند. بنابراین داشتن وب سایت برای همه ی کسب و کارها به خصوص کسب و کارهای کوچک که مشریان وفادار زیادی ندارند بسیار مهم است.

با این وجود تقریبا ۴۰ درصد کسب و کارهای کوچک نه تنها وب سایت طراحی نمی‌کنند؛ بلکه حتی برنامه‌ای برای طراحی سایت در آینده هم ندارند.

در ادامه مزایای داشتن وب سایت برای کسب و کارها را توضیح می دهیم.

نمایش داده شدن در نتایج جستجو محلی

درصد قابل توجهی از افراد برای پیدا کردن خدمات و محصولات مورد نیاز خود به سرچ کردن در موتورهای جستجو اکتفا می کنند بنابراین با حضور در نتاج جستجو شانس شما برای افزایش بازید از سایت و افزایش مشتری بیشتر می‌شود.

علاوه بر این بسیاری از افراد برای انجام کارهای روزمره خود مثل رفتن به بانک و یا خرید وسایل ضروری به مغازه ها و مکان های نزدیک خود مراجه می کنند؛ بنابراین اگر شما صاحب یک تعمیرگاه هستید با سرچ در گوگل و پیدا شدن در نتایج تعمیرگاه های نزدیک افراد شانس بیشتری برای جذب مشتری خواهید داشت.

بنابراین با یک وب سایت جذاب و به روز می توانید مشتریان محلی زیادی را جذب کنید که اگر خدمات خوبی نیز به آنها ارائه دهید احتمالا از مشتریان وفادار شما خواهند شد.

 

فواید طراحی سایت - نمایش داده شدن در جستجو محلی

فواید طراحی سایت – نمایش داده شدن در جستجو محلی

 

وب سایت شما پایه و اساس بازاریابی دیجیتال شما

وب سایت ها حاوی اطلاعاتی راجع به کسب و کار و خدمات و محصولات ارائه شده می باشند. بنابراین افراد با مراجع به وب سایت شما می توانند با شما و خدمات شما آشنا شوند. بنابراین وب سایت اولین برخورد مشتریان با کسب و کار شما می باشد که پایه و اساس تبلیغات و بازاریابی آنلاین شما را نیز تشکیل می دهد.

زیرا از طریق این وب سایت و لینک شدن آن به شبکه های اجتماعی علاوه بر معرفی کسب و کار خود متوانید علاقه مندان را به شبکه های اجتماعی خود هدایت کنید و با آنها تعامل بهتر و هدفمندتری داشته باشید.

 

فواید طراحی سایت - سایت ها پایه و اساس بازاریابی دیجیتال هستند

فواید طراحی سایت – سایت ها پایه و اساس بازاریابی دیجیتال هستند

 

تکنیک های افزایش فروش محصولات از طریق پیج اینستاگرام

 

نمایش خدمات و محصولات

خرید آنلاین علاوه بر صرفه جویی در وقت به افراد کمک میکند تا محصولات و خدمات بیشتر و متنوع تری را بررسی کنند و بهترین مورد را انتخاب کنند. بنابراین وب سایت به شما کمک می کند که محصولات و خدمات خود را بیشر در دید قرار دهید و بازدید بیشتر و در نهایت مشتریان بیشتری جذب کنید.

علاوه بر این اگر شما یک فروشگاه اینترنتی هستید با نمایش داده شدن در نتایج سرچ یک محصول خاص و جذب بازدیدکننده در سایت خود، می توانید سایر محصولات و خدمات خود را نیز به نمایش بگذارید.

به این ترتیب شاید فرد مراجعه کننده به وب سایت محصول دیگری را نیز پسند کند و فروش شما فزایش یابد.

نکته قابل توجه توضیحات و نحوه ارائه محصولات است. توضیحات کامل و واقعی، تصاویر دقیق از محصول به افراد کمک می‌کند تا حس خرید حضوری را تجربه کنند و با اطمینان از شما خرید کنند.

بنابراین حتی اگر بار اول از شما خرید نکنند، حتما وقتی به شما نیاز دارند بین شما و رقیبانتان شما را انتخاب می کنند.

 

فواید طراحی سایت - نمایش خدمات و محصولات

فواید طراحی سایت – نمایش خدمات و محصولات

 

افزایش اعتبار شرکت با طراحی سایت برای کسب و کار

سایت شرکت معرف هویت و ساختار و خدمات شرکت است. فعالیت کردن در فضای مجازی و به صورت آنلاین نیاز به مجوزها و تایید مراجع خاص خود را دارد.

برای مثال اگر شما پرداخت یار بانک هستید و درگاه پرداخت واسط اراده می دهید، مجوزها و تایید قانونی به شما کمک می کند تا افراد راحت تر به شما اعتماد و از خدمات شما استفاده کنند.

 

فواید طراحی سایت - افزایش اعتبار شرکت

فواید طراحی سایت – افزایش اعتبار شرکت

 

جذابیت و افزایش فروش

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که از سایتی خرید کنید فقط به این علت که تجربه خرید خوبی را به مشتریان خود ارائه می دهد. ساختار سایت معرف هویت شماست. به مشتریان خود نشان دهید چرا ارزشمند هستید. چرا باید از شما خرید کنند و وجه تمایز شما با سایر رقبا چیست.

برای مثال سایت زیر در نگاه اول به مشتری نشان می دهد که قیمت محصولات کاهش یافته است. پس صرفه جویی در وقت و هزینه می تواند دلیل شما برای خرید از این سایت باشد. علاوه بر این تحویل سریع و پرداخت راحت نیز از دیگر ویژگی های این وب سایت است.

 

فواید طراحی سایت - جذابیت و افزایش فروش

فواید طراحی سایت – جذابیت و افزایش فروش

 

ارتباط با مشتریان

وب سایت ها با استفاده از ابزارهای متنوع به شما کمک می کنند تا مشتریان خود را بهتر بشناسید. کالاهای مورد نیاز آنها را ارائه کنید و به این ترتیب فروش بیشتری داشته باشید.

و یا با گرفتن ایمیل آنها و ارسال خبرنامه مجددا آنها را به سمت وب سایت خود هدایت کنید.

 

فواید طراحی سایت - ارتباط با مشتریان

فواید طراحی سایت – ارتباط با مشتریان

 

طراحی سایت، سرمایه گذاری ارزشمندی برای کسب و کار های کوچک است.

لطفا زیبال را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: