غیرفعال شدن رمز دوم ایستا و فعال شدن رمز دوم پویا

با توجه به غیرفعال شدن رمز دوم ایستا، پرداخت های اینترنتی فقط با استفاده از رمز دوم پویا ( رمز یکبار مصرف ) قابل انجام است.

به همین علت اگر هنگام خرید اینترنتی با مجموع مبلغ بالای ۱۰۰٫۰۰۰ تومان از رمز دوم ایستا خود برای انجام تراکنش استفاده کنید، پیغام خطایی مشابه پیغام زیر مبنی بر ” بیش از حد بودن مبلغ تراکنش ” دریافت می کنید.

انجام پرداخت های اینترنتی با مجموع مبالغ کمتر از ۱۰۰٫۰۰۰ تومان همچنان با استفاده از رمز دوم ایستا قابل انجام است.

برای مثال برای خرید اینترنتی با مبلغ ۸۰٫۰۰۰ تومان که کمتر از ۱۰۰٫۰۰۰ تومان است، می توانید از رمز دوم ایستا خود استفاده کنید اما اگر در همان روز قصد انجام خرید اینترنتی دیگری با مبلغ ۴۰٫۰۰۰ تومان داشته باشید، چون مجموع مبالغ ۸۰٫۰۰۰ تومان و ۴۰٫۰۰۰ تومان بیشتر از ۱۰۰٫۰۰۰ تومان در یک روز است نمیتوانید از رمز دوم ایستا خود برای تراکنش ۴۰٫۰۰۰ تومانی استفاده کنید.

خطا "مبلغ تراکنش بیش از حد مجاز است"

خطا “مبلغ تراکنش بیش از حد مجاز است”

روش های دریافت رمز دوم پویا از تمامی بانک ها

تقریبا تمامی بانک ها، ۳ روش برای دریافت رمز دوم پویا معرفی کرده اند.

  1. دریافت رمز پویا با پیامک
  2. دریافت رمز پویا با اپلیکیشن
  3. دریافت رمز پویا با کدهای دستوری

برای دریافت رمز پویا با پیامک ابتدا باید از طریق دستگاه های خودپرداز بانک ها شماره تلفن همراه خود را ثبت و صحت آن را تایید کنید. به این ترتیب برای دریافت رمز دوم پویا در هنگام خرید اینترنتی بدون نیاز به اپلیکیشن های بانکی و یا استفاده از کدهای دستوری رمز دوم پویا شما با کلیک بر روی دکمه دریافت رمز دوم پویا برای شما پیامک می شود.

سایر روش های دریافت رمز دوم پویا را در بلاگ ” روش های فعال سازی رمز دوم پویا(رمز یکبار مصرف)تمامی بانک ها ” همراه اسامی و لینک دانلود اپلیکیشن ها و همچنین نحوه ی فعال سازی آنها را شرح داده ایم.

 

دریافت رمز دوم پویا با پیامک در کمتر از چند ثانیه!

اگر برای دریافت رمز دوم پویا هنوز اپلییکشن بانک مورد نظر خود را نصب و فعال سازی نکرده اید و قصد دارید خرید اینترنتی انجام دهید، نگران نباشید!

با غیرفعال شدن رمز دوم ایستا و لزوم استفاده از رمز یکبار مصرف بانکی برای پرداخت های اینترنتی، دکمه ای برای دریافت رمز دوم پویا به درگاه های پرداخت اضافه شده است؛ با کلیک بر روی این دکمه درخواست شما برای دریافت رمز دوم یکبارمصرف به بانک ارسال می شود. سپس بانک پیامک حاوی رمز دوم یکبارمصرف شما را که فقط ۱۲۰ ثانیه اعتبار دارد برای شما ارسال می کند.

درخواست رمز دوم پویا با پیامک

درخواست رمز دوم پویا با پیامک

 

برای دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک ابتدا باید شماره تلفن همراه خود را در بانک ثبت و صحت آن را تایید کنید.

لطفا زیبال را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: