تعدادی از شرکت‌های خصوصی حوزه استارت آپ فین تک که در لیست  Fintech 50 سال‌های قبل معرفی شدند، در سال ۲۰۱۸  رشد بسیاری داشته‌اند و در حال رقابت با شرکت‌های دولتی هستند. به طور مثال ارزش کل سهام Stripe به  ۲۲٫۵ میلیارد دلار رسیده است و ارزش شرکت Credit Karma، نیز ۴میلیارد دلار است. اما سرمایه گذاران این حوزه همچنان در حال جذب کارآفرینان و ایده‌های جدید می‌باشند. ۲۰ شرکت در چهارمین نسخه Fintech 50 ما وجود دارند که پیش‌تر در این لیست حضور نداشته‌اند. این لیست  شامل استارت آپ‌هایی  مانند Nova Credit است، که سابقه بانکی مهاجرین را ازدفاتر گزارش اعتبار در هند، مکزیک و دیگر کشورها دریافت و این اطلاعات را با اطلاعات مهاجرتی ادغام و استاندارد سازی می‌کند و به مهاجرین امکان استفاده از خدمات مالی و اعتباری وام دهندگان و مالکین ایالات متحده را می‌دهد.

یکی دیگر از شرکت‌های حاضر در لیست سال ۲۰۱۹  Roofstock است، سرمایه گذاری در بخش مستغلات تسهیل می‌کند. Chime، نئو بانکی موبایل فرست (Responsive web design) است که  سیستمی بدون کارمزد برای بررسی حساب ارائه می‌دهد. Cross River، بانکی که به یک شریک برتر در حوزه استارت آپ فین تک تبدیل شده است، پرداخت‌ها و سپرده‌های Stripe و Coinbase را اداره می‌کند. حوزه پرداخت‌ها با  فعالیت شرکت‌هایی که پیشرفت‌های تکنولوژیکی زیادی در پردازش کارت اعتباری، کارت‌های اعتباری شرکتی و mPosها داشته‌اند، در حال حاضر پررونق گردیده است. در ادامه به معرفی ۲۰ شرکت تازه وارد Forbes Fintech 50 سال ۲۰۱۹ می‌پردازیم:

Axoni ،نیویورک:

این شرکت از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین (پایگاه داده توزیع شده و مبتنی برا اجماع که به صورت مستمر فهرستی از رکوردها را که هرکدام به گزینه‌های قبلی فهرست ارجاع می‌دهند را حفظ می‌کند و بدین وسیله در مقابله با تضعیف یا بازنگری غیرمجاز تقویت می‌شود) برای پیاده سازی پشتیبانی بزرگترین بازارهای مشتق شده جهان، استفاده می کند. شاخص توزیع  آن به طرفین تراکنش کمک می کند تا پرداخت‌ها، تسویه حساب‌ها و سایر اطلاعات تجاری حیاتی را در زمان وقوع تراکنش  کنترل کنند و باعث بهبود بهره وری و کاهش ریسک می‌شود. این شرکت هم اکنون با بزرگترین بانک‌های دنیا و واسطه‌های مالی همکاری می‌کند.

 • سرمایه گذاری:

۵۹ میلیون دلار از Goldman sachs، JPMorgan و چند شرکت دیگر.

 • دستاورد:

در حال حاضر،  ۱۰ تریلیون دلار از بازار مشتقات اعتباری را با همکاری سازمان شفافیت سپرده گزاری( DTCC) و کمیته ای متشکل از ۱۵ بانک بزرگ دنیا بوسیله قرارداد های هوشمند  کنترل می کند.همچنین تبادلات خارجی را با استفاده ازتکنولوژی بلاک چین  تسهیل می کند.

 • بنیان گذاران:

مدیر عامل شرکت Greg Schvey و مدیر فنی شرکت Jeff Schvey می‌باشند. این دو برادر پس از اولین استارت آپ خود، TradeBlock را نیز تاسیس کرده‌اند که ابزار مورد نیاز برای معامله ارزهای رمز نگاری شده را فراهم می‌کند.

Behavox ،نیویورک:

این شرکت، با استفاده از الگوریتم‌هایی برای نظارت بر ایمیل، صدا، و متن‌های حاوی داده و اطلاعات، به سرعت در حال تبدیل شدن به مجبوب‌ترین ابزار چندکاره وال استریت است. Behavox به کارگزاران کمک می‌کند تا موجودی دارایی و صندوق‌های پوشش ریسک را برای یافتن مدیران سبدهای دارایی و کارگزاران خوب و بد، بررسی کنند.

 • سرمایه گذاری :

۱۵ میلیون دلار از Index Ventures ، Hoxton Ventures ،CitiGroup و چند شرکت کوچکتر. آخرین ارزیابی: حدود ۳۰۰ میلیون دلار

 • دستاورد:

تقریبا ۳۰ شرکت بزرگ، از جمله شرکت مدیریت دارایی Balyasny ،Arrowgrass ،Marshal Wace ,TPICAP ,Citigroup ،Anglo American از این ابزار استفاده می‌کنند.

 • بنیان گذاران:

بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Erkin Adylov  است که سابقا  تحلیلگر Goldman و مدیر صندوق پوشش ریسک همین شرکت بوده است.

Bolt ،سن فرانسیسکو:

نرم افزار پرداخت آنلاین  بر روی تلفن همراه که ویژگی‌هایی مانند تحلیل فروش و پیشگیری از تقلب  را برای تجارت‌های الکترونیک فراهم می‌کند و مهمترین ویژگی آن تضمین پوشش زیان‌های ناشی از تقلب است. Bolt ادعا می کند که توابع یکپارچه می‌توانند زمان بررسی تراکنش را از بیش از یک دقیقه به ۳۰ ثانیه کاهش دهند. امسال پس از راه اندازی اولیه  شرکت در سال ۲۰۱۸، تعداد کارمندان آن از ۱۰ نفر به نفر ۷۵ افزایش یافته است.

 • سرمایه گذاری:

۲۰ میلیون دلار از سرمایه بنیان گذار Intuit و دیگران.

 • دستاورد:

در حال حاضر صدها مشتری دارد و در سال حدود ۵۰۰ میلیون دلار فروش می‌کند. کاربران آن بازرگانانی هستند که مسئله تقلب در معاملات برای آن‌ها اهمیت زیادی دارد مانند تجار ساعت و الماس.

 • بنیان گذاران:

هم بنیانگذار و مدیرعامل این شرکت Ryan Breslow  است که در سال ۲۰۱۴ برای تاسیس شرکت از رشته کامپیوتر دانشگاه استنفورد انصراف داد.

Brex ،سن فرانسیسکو:

به استارت آپ‌ها با تایید صاحبان آن کسب و کار و بر اساس میزان سرمایه نقد شرکت ( نه بر اساس سابقه اعتباری کار آفرین)، کارت‌های اعتباری شرکتی ارائه می‌دهد. امتیازات این کارت معمولا برای خرید اشتراک نرم افزار، هزینه‌های سفر و هزینه استفاده از تاکسی‌های آنلاین همچون اوبر هزینه می‌شوند.

 • سرمایه گذاری:

۲۱۵ میلیون دلار از یوتیوب ،Combinator، DST Global و Greenoaks Capital؛ آخرین ارزیابی: ۱٫۱ میلیارد دلار

 • دستاورد:

در مدت ۲۲ ماه به ارزش ۱٫۱ میلیارد دلار رسید.

 •  بنیان گذاران :

مدیر عامل Henrique Dubugras، بیست و سه ساله و مدیر اجرایی Pedro Franceschi، بیست و ساله است که هر دو متولد برزیل و فارغ التحصیل استنفورد هستند.

Carta ،کالیفرنیا:

به عنوان عامل انتقال کمک‌های سرمایه‌ای عمل می‌کند. به این صورت که به شرکت‌های خصوصی، سرمایه گذاران و کارکنان آن‌ها کمک می‌کند تا دارایی‌های خود را مدیریت کنند. این شرکت با هدف گسترش سرمایه گذاری بر روی استارت آپ‌های خطر پذیر به سرمایه گذاری بر روی سهام خصوصی و املاک و مستغلات و تبدیل شدن به بازاری ثانویه برای فروش دارایی‌های خصوصی در حال حاضر نزدیک به ۱۰۰ استارتاپ یونیکرن (استارت آپ‌هایی که سرمایه آن‌ها بیش از یک میلیون دلار است) را ایجاد کرده است.

 • سرمایه گذاری:

۱۴۸ میلیون دلار از Spark Capital، Tribe Capital، Meritech و دیگران

آخرین ارزیابی: ۸۰۰ میلیون دلار

 • دستاورد:

انجام پیگیری و مدیریت ۵۰۰ میلیارد دلار که شامل سهام شرکت‌هایی از جمله Robinhood، Slack Coinbase، Casper، Tilray و Affirm که تقریبا ۱ میلیارد دلارفروش در بازار ثانویه را تسهیل کرده است.

 • بنیان گذاران:

هم بنیان گذار و مدیرعامل، Henry War چهل و دو ساله که در سال ۲۰۱۲ شرکت eShares را با کارآفرین و سرمایه گذارچهل و سه ساله Manu Kumar راه اندازی کرد .

Circle, بوستون:

غول بزرگ رمزنگاری circle در سال گذشته با خرید poloniex  وارد تجارت تبادلی شد و در حال حاضر خدماتی را برای تجارت، سرمایه گذاری و پرداخت‌های رمز نگاری شده ،ارائه می‌دهد. این شرکت در اکتبر گذشته همکاری خود با Coinbase را برای ایجاد سکه پایدار USDC (دارایی رمزنگاری شده با استفاده از بلاک چین ارز دیجیتالی اتریوم و با پشتوانه دلار آمریکا) آغاز کرد.

 • سرمایه گذاری:

۲۴۶ میلیون دلار از IDG Capital، Bitmain، Breyer Capital، Goldman Sachs و دیگران. آخرین ارزیابی: ۳ میلیارد دلار

 • دستاورد:

۸میلیون مشتری از بیش از ۱۰۰ کشور USDC در بازاربیش از ۳۳۵ میلیون دلار ارزش دارد که این امر آن را در لیست بیست ارز رمزنگاری شده ارزشمند قرار داده است.

 • بنیان گذاران:

هم بنیان گذار و مدیر عامل شرکت Jeremy Allaire ، پیش از این پلتفرم ویدئویی ویدئویی Brightcove را به طورعمومی معامله کرد.

Cross River ،فورت لی نیوجرسی

Cross over که در اصل یک بانک کوچک است، در ابتدا در نیوجرسی متولد شد و تا کنون از جایگاه تضمین شده توسط FDIC خود برای تبدیل شدن به بانک ارزشمندترین فین تک‌های جهان، استفاده کرده است. این استارتاپ به عنوان شرکت پشتیبان بزرگ‌ترین بنگاه‌های وام دهنده مانند RocketLoans Quicken ،Afirrms و شرکت‌هایی مانند آن‌ها عمل می‌کند. همچنین تبادل پرداخت‌ها و موجودی سرمایه‌های کاربران شرکت‌های بزرگی چون Stripe ،TransferWise ،Visa و Coinbase را با شرکت‌های دیگر تسهیل و مدیریت می‌نماید.

 • سرمایه گذاری:

۱۲۸ میلیون دلار از KKR، Andreessen Horowitz، CreditEase، LionTree Partners و دیگران. آخرین ارزیابی: حدود ۱ میلیارد دلار

 • دستاورد:

۱۳۰ میلیون دلار درآمد سالیانه، ۲۰ میلیارد دلار وام و رشد ۳۰ درصدبهره

 • بنیان گذاران:

Gilles Gade قبل از تاسیس Cross River، بانکدار و تحلیلگر و سرمایه گذار فن آوری یک شرکت وام مسکن بود.

Even ،کلیفرنیا:

Even یک اپلیکیشن مدیریت بودجه و پس انداز است که به حساب‌های کاربران متصل شده و از صورتحساب‌های آینده مطلع می‌شود و تخمین می‌زند چقدر هزینه صرف شده و چقدر بودجه برای خرج کردن باقی مانده است. کارمندان می‌توانند با پرداخت ۸ دلار در ماه بدون پرداخت بهره، پیش از روز واریز حقوق‌ها به پول خود دسترسی داشته باشند. این شرکت به زودی خدمات پس انداز خودکار خود را نیز ارائه خواهد داد.

 • سرمایه گذاری:

۵۱ میلیون دلار از شرکت سرمایه گذاری Khosla، Valar Ventures و دیگران. آخرین ارزیابی: ۱۰۲ میلیون دلار

 • دستاورد:

بیش از ۴۰۰،۰۰۰ کاربر از بیش از ۱۰ شرکت از جمله Walmart و Kronos در حال استفاده از خدمات Even هستند.

 • بنیانگذاران: 

Jon Schlossberg مدیر عامل و Quinten Farmer که در حال حاضر مدیر پشتیبانی این شرکت می‌باشند.

Flywire ،بوستون:

به دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و کسب وکارها کمک می‌کند تا پرداخت‌هایی را که با ارزهای دیگر تسویه شده‌اند با بهره ۲ تا ۳ درصد به ارز کشور تبدیل کنند، تقریبا برابر با نصف بهره‌ای که بانک‌ها برای این کار دریافت می‌کنند. نرم افزار آن مسیر پیچیده ارز را مدیریت کرده و معاملات را در دو روز انجام می‌دهد.

 • سرمایه گذاری:

۱۴۲ میلیون دلار از شرکت سرمایه گذاری Bain Capital سرمایه گذاری F-Prime Capital، Spark Capital و دیگران.

آخرین ارزیابی: ۷۰۰ میلیون دلار

 • دستاورد:

۴ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ پردازش شده و دارای ۹۰۰ نفر از متخصصان آموزش عالی، از جمله فارغ التحصیلان هشت کالج دانشگاه آیوی لیگ است.

 • بنیانگذاران:

بنیان گذار اصلی شرکت Iker Marcaide

 • مدیر عامل شرکت:

Mike Massaro که در سال ۲۰۱۲ به Flywire پیوست و به بخش فروش و بازاریابی هدایت شد و یک سال بعد مدیر عامل شرکت شد.

Gemini ،نیویورک:

مبادله ارز رمز گذاری شده Gemini که توسط برادارن winklevoss تاسیس شده است، دارای مجوز اعتماد شرکتی نیویورک است که آن را به شرکتی که مطابق قوانین و استانداردهای نیویورک فعالیت انجام می‌دهد، تبدیل می‌کند. Gemini در حال حاضر مجوز کسب و کار در ۴۹ ایالت را دارد و سردمدار تلاش برای رایج شدن بیت کوین‌های ETF مورد تایید SEC و کمپین ایجاد قوانین داخلی صنعت ارزهای رمزنگاری شده راه اندازی کرده است.

 • سرمایه گذاری:

مدیریت سرمایه، کاملا متعلق به تایلر و کامرون است.

 • دستاورد:

۲۰۰ شاغل دارد  و به تازگی به دفترجدید  ۵۰۰۰۰ متری خود نقل مکان کرده‌اند.

 • هم بنیان گذار:

 Tyler Winklevoss ساله، قهرمان المپیک سابق

Marqeta ،کالیفرنیا:

پردازنده کارت‌های اعتباری که مشکلات کسب و کارها با کارت‌های صادر شدن برای کارکنان را حل می‌کند. به عنوان مثال، Instacart استارت آپ تحویل مواد غذایی از Marqeta برای کنترل خریدهای کارنان خود و کاهش تقلب استفاده می‌کند.

 • سرمایه گذاری:

۱۱۶ میلیون دلار از ویزا، Iconiq، ۸۳ North (قبلا Greylock اسرائیل) و دیگران.

 • آخرین ارزیابی:

۵۴۵ میلیون دلار

 • دستاورد:

Counts Square ،Kabbage ،Affirm و Brex مشتریان آن هستند.

 • بنیان گذار:

Jason Gardner موسس استارت آپ‌هایی همچون moneygram بوده است.

Nova Credit ،سن فرانسیسکو

Nova یک شرکت نام آشنا است که سابقه بانکی مهاجرین را از دفاتر گزارش اعتبار در هند، مکزیک و دیگر کشورها دریافت کرده و این اطلاعات را ادغام و  استانداردسازی می‌کند. این امکان به مهاجرین امکان استفاده از خدمات مالی و اعتباری وام دهندگان و مالکین ایالات متحده را می‌دهد. علاوه بر این با استفاده از گزارشات پرداخت خارجی مهاجرین، Nova یک “گذرنامه اعتباری” برای مهاجرین ایجاد می‌کند که بسیار شبیه به نمره دهی اعتباری FICO می‌باشد.

 • سرمایه گذاری:

۲۰ میلیون دلار از  General Catalyst, Index Ventures و دور اول عرضه سهام

 • دستاورد:

به تازگی با Yardi، یک پلتفرم نرم افزاری مدیریت اموال، برای مشخص کردن و سرویس دهی به مهاجرانی که درخواست خرید مسکن دارند ، همکاری کرده است.

 • بنیانگذاران:

مدیر عامل شرکت Misha Esipov ؛ مدیر پشتیبانیNicky Goulimis و مدیر فنی Loek Janssen می‌باشند که nova پروژه دکترای آن‌ها در دانشگاه استنفورد بود.

Opendoor ،سنفرانسیسکو:

با استفاده از داده‌ها و الگوریتم‌ها، خانه‌هایی که به فروش گذاشته شده‌اند را ارزش گذاری می‌کند و در ۲۰ شهر با کارمزد هفت درصد، به فروشنده در عرض چند روز پول نقد ارائه می‌دهد. علاوه بر این، پلتفرم Opendoor هرگونه اصلاحات مورد نیاز را انجام می‌دهد و خانه‌ها را به فروش می‌رساند.

 • سرمایه گذاری:

۱ میلیارد دلار، از جمله ۴۰۰ میلیون دلار اخیر از صندوق بین المللی پول SoftBank.

 • آخرین ارزیابی:

۲ میلیارد دلار 

 • دستاورد:

خرید و فروش خانه‌ها با نرخ متوسط ۳٫۸ میلیارد دلار در سال

 • بنیانگذاران:

رییس اجرایی Keith Rabois، یک شریک ارشد در Khosla Ventures است و مدیرعامل شرکت  Eric Wu و مدیر فنی Ian Wong 32 اند.

Poyn ،کلیفرنیا:

 از طریق نرم افزار و سخت افزار فروش خود به برنامه نویسان ثالث اجازه می‌دهد که از طریق دستگاه‌های کارتخوان، برنامه‌های کاربردی در سطوح بالا بسازند، مانند برنامه‌های باشگاه مشتریان که  نیازی به وارد کردن شماره یا کشیدن کارت ندارند.

 • سرمایه گذاری:

۱۳۲ میلیون دلار از شرکای matrix، Oak HC / FT، GV و دیگران

 •  آخرین ارزیابی:

۴۵۰ میلیون دلار

 • دستاورد:

۱۰۰۰۰۰ دستگاه را حمل و تحویل داده است و در طی سال‌های آینده قابلیت دنبال کردن ۲۰ میلیارد دلار از معاملات را خواهند داشت.

 • موسس و مدیرعامل:

Osama Bedier بنیانگذار کیف پول گوگل

Roofstock ،کالیفرنیا:

پلت فرمی که ابزار مورد نیازسرمایه گذاران برای ارزیابی، خرید و فروش خانه‌های ویلایی در ۴۱ بازار فراهم می‌کند و تا ۱۲ ماه پرداخت اجاره را طریق همین پلتفرم تضمین می‌کند .

 • سرمایه گذاری:

۷۵ میلیون دلار از شرکای Lightspeed Venture Partners، Khosla Ventures و دیگران

 • آخرین ارزیابی:

۲۷۵ میلیون دلار

 • دستاورد:

در سال گذشته بیش از ۱ میلیارد دلار معامله بر روی سیستم Roofstock تکمیل شده است.

 • بنیان گذاران:

  Gary Beasley مدیر عامل شرکت 

Root Insurance ،اوهایو

اپلیکشن فروش بیمه خودرو با قیمت گذاری مبتنی بر نحوه رانندگی فرد است و در ۲۲ ایالت آمریکا در دسترس است. متقاضیان ابتدا برنامه را دانلود کرده و دو هفته یا سه هفته حالت رانندگی را فعال و سپس درصورتی که رانندگی آنان مناسب باشد یک نقل قول دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند با این اپلیکیشن پرداخت‌های بیمه خود را انجام دهند، درخواست خود را از بیمه ثبت کنند و از پشتیانی داخل برنامه بهره ببرند.

 • سرمایه گذاری:

۱۷۱ میلیون دلار از Tiger Global Management، Redpoint Ventures، Ribbit Capital و چند شرکت کوچک‌تر

 •  ارزیابی:

۱ میلیارد دلار

 • دستاورد:

رانندگان خوب می‌توانند در سال حدود ۱،۱۸۷ دلار پس انداز کنند.

 • بنیان گذاران:

مدیر عامل شرکت Alex Timm، مشاور سابق در سطح ملی بوده است و مدیر فنی Manges، مدیر فنی Braintree قبل از خریداری این شرکت توسط pay pal بوده است.

Stash ،نیویورک:

اپلیکیشن سرمایه گذاری که به مشتریان معمولی مجموعه‌ای کامل از ابزارهای لازم برای سرمایه گذاری شامل معاملات بدون کارمزد و خرید جزئی سهام و صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF‌ها) اوراق بهادار سرمایه گذاری موضوعی، حساب‌های بازنشستگی شخصی ( IRA‌ها) و حتی حساب‌های نگهداری برای کودکان ارائه می‌دهد. کاربران با حساب کمتر از ۵۰۰۰ دلار، ۱ دلار در ماه پرداخت می‌کنند و درصورتی که موجودی حساب بیشتر از این عدد باشد؛ ۰٫۲۵٪ از دارایی‌های خود در سال را به عنوان کارمزد می‌پردازند.

 • سرمایه گذاری:

۱۱۷ میلیون دلار از شرکت Union Square Ventures، Breyer Capital، Coatue، Entree Capital و دیگران

 •  آخرین ارزیابی:

۳۵۰ میلیون دلار

 • دستاورد :

جذب ۳ میلیون مشتری

 • بنیانگذاران:

مدیر عامل شرکت Brandon Krieg و نماینده Ed Robinson که یکدیگر را در شرکت اوراق بهاداری که Krieg لیدر تجارت الکترونیک آن بود ملاقات کردند.

Toast, بوستون:

در سال ۲۰۱۱ توسط سه مدرس MIT شروع به کار کرد و باعث می شود که دستگاه های فروش (pos) بتوانندبرای رستوران ها نیز کارهای پیچیده ای مانند مدیریت موجودی غذا انجام دهند.

سرمایه گذاری: ۲۴۸ میلیون دلار از شرکای Bessemer Venture Partners، TRowe Price، Tiger Global Management و دیگران. آخرین ارزیابی: ۱،۴ میلیارد دلار

برتری:  جذبده ها هزار مشتری، از جمله Jamba Juice و Pieology، یک زنجیره پیتزا با ۱۵۰شعبه درسراسرآمریکا

بنیانگذاران: روسا آن   Aman Narang     و Steve Fredette میباشن ؛مدیر فنی  شرکت  Jonathan Grimو مدیرعامل آن  Chris Comparat است.

Tradeshift,سن فرانسیسکو:

پرداختهای زنجیره تامین را پردازش می کند،همه جزییات از کنترل های معمول “شناخت مشتری(KYC) ” تا بررسی تحلیل های جریان نقدی را برسسی میکند و پاسخ این پرسش راکه مشتری چه زمانی باید با تامین کننده تسویه کند می دهد.

سرمایه گزاری: ۴۰۰ میلیون دلار از Goldman Sachs، صندوق بازنشستگی HSBC و دیگران. آخرین ارزیابی: ۱٫۲ میلیارد دلار

برتری: ۵۰۰ میلیارد دلار در سال در پرداخت های زنجیره تامین انجام می شود و ۵۰۰ مشتری در ۱۹ کشور دارد.

بنیانگذاران : مدیر عامل شرکت Christian Lanng  و  Mikkel Brun معاون ارشد رییس جمهور (SVP) و رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه  مدیر کل تحقیق و توسعه Tradeshift  میباشند و بازوی سرمایه گذاری شرکت   Gert Sylvest   است.

گزارش شده توسط :

Jeff Kauflin, Tom Anderson, Michael del Castillo, Antoine Gara, Sarah Hansen , Jonathan Ponciano and Kristin Stoller

لطفا زیبال را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: