امروزه با رشد و توسعه تجارت الکترونیک و فراگیر شدن اینترنت، کسب و کارهای اینترنتی رونق گرفته و افراد بیش از پیش تمایل دارند تا ایده های خود را در حوزه آنلاین به کسب و کاری پرسود تبدیل کنند. یکی از سوال‌های متداولی که در شروع ایجاد یک کسب و کار اینترنتی با آن مواجه می‌شویم این است که چگونه فرآیند پرداخت خود را مدیریت کنیم. اولین قدم برای فراهم کردن امکان پرداخت آنلاین در سایت توسط مشتریان، اقدام به ثبت درخواست برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی می‌باشد.

نحوه دریافت درگاه پرداخت زیبال

  • سپس در پنل خود (سمت راست) به بخش درگاه پرداخت رفته و روی دکمه تعریف درگاه پرداخت جدید کلیک نمایید؛

  • سپس نام درگاه پرداخت خود را انتخاب کرده و آدرس سایت خود را در محل مورد نظر (مانند نمونه) وارد کنید. در بخش توضیحات می‌توانید اطلاعات مربوط به وبسایت خود را قرار دهید:

در این مرحله کار شما به اتمام رسیده است و شما به خانواده زیبال پیوسته‌اید. پس از مشاهده سایت و بررسی روند فروش شما بر روی سایت توسط تیم امنیتی زیبال، درگاه پرداخت ایجاد شده در کمتر از ۱۵ دقیقه برای شما فعال می‌شود.

مستندات پیاده سازی درگاه پرداخت

سپس کافیست به بخش مستندات سایت مراجعه کرده و با انتخاب نمونه پلاگین‌ مورد نظر خود، فرآیند فعالسازی فنی درگاه پرداخت اینترنتی را تکمیل کنید.

از نمونه پلاگین‌های موجود می‌توان به وردپرس، ووکامرس، اپن‌کارت، پرستاشاپ، WHCMS ،VIPROG ،FREER، پایتون، سی‌شارپ، PHP، جاوا اسکریپت و سوییفت اشاره داشت. تنها کافیست پلاگین سازگار با پلتفرم سایت خود را انتخاب کرده، دانلود کنید و روی سایت خود آپلود نمایید.

سپس در بخش مستندات وب سرویس می‌توانید راهنمای موجود در رابطه با API های درگاه پرداخت اینترنتی زیبال را مشاهده کنید.

در این مقاله سعی داشتیم تا نگاهی سریع به نحوه دریافت درگاه پرداخت اینترنتی زیبال داشته باشیم. پرداخت یار زیبال همواره در تلاش است تا با ارائه خدمات نوین پرداختی، موانع موجود در این بخش را رفع نموده و به کمک کسب و کارهای آنلاین بیاید. برای اطلاع بیشتر از نحوه استفاده از خدمات زیبال و همچنین پیوستن به خانواده زیبال کافیست ثبت نام کنید.

درگاه پرداخت زیبال

لطفا زیبال را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: